Αρχική σελίδα » Προβολή νέων

28.09.2018

Πρόσκληση προς τους φοιτητές του Τμήματος για συμμετοχή στο Συνέδριο "Οι Τεχνες στο Ελληνικό Σχολείο

Αγαπητοί φοιτητές,

Το Τμήμα μας σε συνεργασία με το Τμήμα Θεατρικών Σπουδών του ΕΚΠΑ, την Ανώτατη Σχολή Καλών Τεχνών και το Τμήμα Θεατρικών Σπουδών του ΑΠΘ, διοργανώνει ένα σημαντικό συνέδριο με θέμα "Οι Τέχνες στο Ελληνικό Σχολείο" στις 11,12 και 13 Οκτωβρίου.

Το συνέδριο τελεί υπό την αιγίδα του Προέδρου της Δημοκρατίας και υποστηρίζεται από το Ινστιτούτο Εκπαιδευτικής Πολιτικής. Οι προφορικές εισηγήσεις, τα εργαστήρια και οι παρουσιάσεις καλών πρακτικών είναι γύρω στις 280 και θα χρησιμοποιηθούν πολλά αμφιθέατρα και αίθουσες σε ολόκληρη την Φιλοσοφική.

Δείτε το πρόγραμμα του συνεδρίου εδώ:

Περιμένουμε τη δική σας συμμετοχή και βοήθεια στο συνέδριο. Περιμένουμε φυσικά τη συμμετοχή σας στις παρουσιάσεις του συνεδρίου. Οι δηλώσεις για τα εργαστήρια έχουν ξεκινήσει. Δείτε το πρόγραμμα και δηλώστε συμμετοχή, μέσω της ιστοσελίδας του συνεδρίου, σε όσα σας ενδιαφέρουν, πριν κλείσουν οι θέσεις.

Ταυτόχρονα, χρειαζόμαστε εθελοντές για τις ημέρες εκείνες για τη φροντίδα της μικροφωνικής εγκατάστασης στην AULA, της βιντεοσκόπισης, των αιθουσών του Τμήματός μας που θα χρησιμοποιηθούν, για την υποστήριξη της γραμματείας του συνεδρίου.

Παρακαλώ πολύ δηλώστε συμμετοχή στέλνοντας μήνυμα στο musicedulab[at]music.uoa[dot]gr με το ονοματεπώνυμό σας και το κινητό τηλέφωνο.

Ειδικά για εσάς, τους εθελοντές, θα δοθεί η δυνατότητα να παρακολουθήσετε όσα εργαστήρια επιλέξετε, χωρίς να ισχύει ο περιορισμός των επτά εργαστηρίων. Θα λάβετε βεβαίωση παρακολούθησης του Συνεδρίου και βεβαίωση εθελοντικής εργασίας.

Σμαράγδα Χρυσοστόμου
Πρόεδρος της Επιστημονικής Επιτροπής