Αρχική σελίδα » Δράσεις » Σεμινάρια - Επιμορφώσεις » Επιμορφωτικό Σεμινάριο του El Sistema Greece

Επιμορφωτικό Σεμινάριο του El Sistema Greece

Μετά το πέρας της εκδήλωσης, με εκπροσώπους και μέντορες του El Sistema Greece

Την Τετάρτη 13 Δεκέμβρη 2023,  εκπρόσωποι και μέντορες του El Sistema Greece παρουσίασαν ένα δίωρο επιμορφωτικό πρόγραμμα για τις βασικές θεωρητικές αρχές του προγράμματος El Sistema και το ευρωπαϊκό πρόγραμμα : Music for Active Citizenship: a Young Music Mentors Programm(MAC), που σκοπό έχει την αξιοποίηση της μουσικής εκπαίδευσης στην κοινωνική ένταξη προσφύγων και μεταναστών.

Το σεμινάριο συνδιοργάνωσαν τα Εργαστήρια Μουσικής Παιδαγωγικής και Μουσικής, Γνωσιακών Επιστημών και Κοινότητας του τμήματος Μουσικών Σπουδών του ΕΚΠΑ και το παρακολούθησαν προπτυχιακοί και μεταπτυχιακοί φοιτητές του τμήματος .Η εκδήλωση πραγματοποιήθηκε στην αίθουσα 917  της Φιλοσοφικής Σχολής του ΕΚΠΑ, 15:00-17:00.